Кожне нове покоління айфону 一 удосконалене продовження попередника. В одних моделях інновації незначні: новий процесор, палітра кольорів смартфонів, більш енергоємна батарея. В інших змін глобальні: оновлений матеріал корпусу, камера з можливістю записувати ролики в роздільній здатності 4К, об'ємний звук при перегляді фільмів і т.д.
Візьмемо, наприклад, тринадцяту модель. Якщо флагман не особливо вразив користувачів, то про-версія 一 джерело нововведень і фішок. Особливо це стосується камери.
Якщо раніше для створення якісного знімка була потрібна громіздка професійна оптика, то зараз це все замінив iPhone. Начебто і налаштовувати нічого не потрібно. Але професіонали і просто любителі покопатися в налаштуваннях системи стверджують: “Хочете кадр з максимальною глибиною різкості, контрастом? Налаштуйте додатково камеру”.
На прикладі тринадцятої прошки розберемо, які фішки приховує камера і як створити якісну фотографію, не вдаючись потім до стомлюючої постобробки.
У iPhone 13 Pro встановлено три об'єктиви:
- 12 Мп 一 ширококутна камера з оптичною стабілізацією.
- 12 Мп 一 надширококутна лінза з автофокусом, який захоплює до 90 відсотків більше світла.
- 12 Мп 一 телефото модуль з трикратним оптичним зумом. Стане в нагоді для зйомки динамічних сцен на великій відстані.
Також система камер оснащена додатковою технологією 一 LiDAR. Ввімкнувши її, смартфон буде здатен розпізнати об'єкти на задньому та передньому планах при автофокусуванні.
Окрім цього, Лідар допоможе у створенні портретних знімків. Його функція фокусування в середовищі з недостатнім освітленням буде робити фото максимально чіткими та якісними. Фон у таких знімків буде розмитий більш гармонічно та природно.
Поради, як прокачати камеру iPhone 13 Pro:
Природне освітлення
Будь-який фахівець у галузі фотографії скаже: "Якщо навчився працювати з природним освітленням, то добрий кадр у тебе в кишені". Тут не все так просто. Необхідно розібратися, що потрібно і не потрібно робити:
- Не використовуйте спалах, якщо хочете максимальний кут огляду і є достатньо природного освітлення.
- Регулюйте експозицію. Для цього достатньо довгого натискання на екран. По-перше, фіксуєте фокус. По-друге, автоматично регулюється яскравість знімка. Потрібно зробити фото темнішими чи світлішими? Проведіть пальцем вгору та вниз, вибираючи оптимальний для вас рівень світла.
- Активуйте сітку. Зайдіть у налаштування камери → увімкніть параметри сітки та рівня.
- Використовуйте таймер. Це дуже корисна функція, яка дозволяє створити чітке фото без розмитості, коли немає під рукою штатива для фіксації девайсу.
- Очищайте об'єктиви. Лінзи iPhone 13 Pro значно виступають над задньою частиною корпусу. Так, Apple розробила чохли, які мінімізують цю відстань. Але скла камер не захищені від відбитків пальців. Рекомендуємо перед початком зйомки протерти лінзи м'якою серветкою. Фото будуть чіткішими, контрастнішими.
- Перейдіть на Pro-Raw. У iPhone 13 Pro було впроваджено вперше. Простими словами це сирий кадр. Стане в нагоді, якщо потім потрібна додаткова корекція кольору у фотошопі. Особливо для видалення зерна та ретуші. Якість зображення при цьому не псується.
Зйомка вночі
Режим нічної зйомки розроблений спеціально для створення фото при недостатньому освітленні. Додатково нічого не потрібно налаштовувати. Система айфона все підлаштує автоматично. Для створення якісніших знімків радимо використовувати штатив. Але, також можна вручну запустити нічний режим. Відкрийте камеру. У лівій частині дисплея зверніть увагу на перекреслений кружок. Натисніть на нього. Декілька корисних порад:
- Вмикайте портрет не тільки, коли фотографуєте людину. Цей режим стане в нагоді і для зйомки в нічний час, коли необхідно виділити конкретний об'єкт, а заднє тло розмити.
- Не зловживайте зумом. Вбудований телевик у тринадцятому поколінні дозволяє створювати деталізовані фото на великій відстані. Але стежте за появою зерна на фото. Це досить поширений артефакт на зображеннях. З'являється переважно при недостатньому освітленні. Чим більший зум у темряві, тим більше шуму на фото. Забрати їх можна на постобробці в лайтрумі. Якість картинки при цьому не псується. Якщо є можливість, краще підійдіть ближче до об'єкта.
- Запустіть серійну зйомку. Це корисне нововведення дісталося айфонам від професійних камер. Стане в нагоді, коли немає під рукою штатива. Суть у тому, що за кілька секунд зможете зробити кілька кадрів та з переліку вибрати найякісніший. Щоб активувати, відкрийте → камера → увімкніть серійну зйомку.