Кращий Macbook в історії Apple

Кожен із нас хоч раз чув про макбуки Apple. Одні палко їх люблять, інші - воліють обходити стороною, а хтось перебуває в нерішучості і не може зробити вибір: купувати цю продукцію взагалі, чи ні? Пропонуємо до вашої уваги аналіз чотирьох поколінь макбук Apple, який допоможе вам зрозуміти, чи варто купувати цей ноутбук та визначити найкращий гаджет для своїх потреб.

Перша хвиля (2006 - 2008)

Серія Macbook, що з'явилася в 2006 році, вирішила повністю відмовитися від процесора PowerPC, що сприяв швидкому нагріванню. Техніка перейшла на Intel, які відрізняються тепловою та енергетичною ефективністю. Компанія також спробувала змінити дизайнPowerBook G4, зробивши нове дітище на 3 міліметри ширше і тонше. Серед нововведень з'явилася покращена графіка, зросла продуктивність, збільшилася потужність адаптера і з'явився магнітний роз'єм живлення MagSafe.     

Зрозуміло є і негативні показники. Встановлена відеокарта ATi Radeon X1600, за якою часто спостерігається перегрів, призводить до збільшення температури всього пристрою. Зменшений у розмірах DVD-привід працює повільно, тому не зможе записувати двошарові диски. Акумулятор тримає заряд до 4 годин.

Таким чином серед плюсів та мінусів ми маємо:

 

Переваги Недоліки
✅ спроба свого часу створити максимально зручний для роботи продукт із приємним дизайном. ❌ нетривалий час роботи без заряджання
❌невдала спроба зменшити нагрівання
❌маленька кількість оперативної пам'яті;
❌неможливість використовувати сучасний софт свого часу

 

Друга хвиля (2008 - 2012)

 

У 2008 році був представлений новий Macbook з корпусом, вирізаний із цільного шматка алюмінію (Unibody). Новий корпус став компактнішим і міцнішим, а магніт, що замінив колишню засувку, дозволив зручно та приємно піднімати/закривати кришку ноутбука.

Крім дизайну, який поставив планку майбутнім продуктам Apple, макбук вперше дозволив покупцям робити вибір між відеокартами Nvidia GeForce 9600M GT з 256 чи 512 МБ виділеної пам'яті або GeForce 9400M з 256 МБ розділеної системної пам'яті. Також, нова версія включала автономну роботу пристрою до 10 годин. Було вбудовано слот для підключення картки SD, що призвело до відмови від порту DVI. Але розробники не відмовилися від приводу CD-DVD та не ризикнули додати другий SSD.

Підсумки:

 

Плюси Мінуси
✅Пропускна здатність шини FSB з 800 МГц до 1066 МГц ❌Маленька кількість зовнішніх портів та роз'ємів
✅Відеокамера з модулем HD-720 ❌Mini DisplayPort замість HDMI;
✅Збільшилася оперативна пам'ять та з'явився SSD-накопичувач; ❌Не найбільший екран.
✅Знімний акумулятор та доступ до жорсткого диска
✅Можливість оновлюватися до останньої версії Mac OS X для Intel
✅LCD-дисплей зі світлодіодним підсвічуванням.

 

Третя хвиля (2012-2015)

 

Головною особливістю нової серії макбуків стало використання дисплея Retina, що зробило зображення набагато контрастнішим, а картинку - насиченішою. Однак проблема з відблисками нікуди не поділася. Як би компанія не запевняла у зворотному, багато користувачів знаходили згодом проблеми з покриттям антивідблиску, що змусило Apple запустити акцію з ремонту «власних помилок».

Крім покращеного дисплея, сам макбук став ще тоншим і легшим. 

Технічні характеристики також суттєво змінилися. Відтепер стала можлива спільна робота інтегрованого GPU процесора Ivy Bridge (Intel HD Graphics 4000) та дискретної відеокарти у вигляді GeForce GT 650M. Істотно збільшилося ОЗУ. Було замінено жорсткий диск на повноцінний SSD накопичувач. Приємним бонусом стала захищеність клавіатури від попадання крихт. У мінусах присутні більше особисті уподобання користувачів, ніж промахи та недоробки розробників. Наприклад, отвори для вентиляції, що з'явилися в цій моделі, заважали багатьом працювати, тримаючи макбук на колінах.

Підсумок:

 

 

Переваги Недоліки
✅Дисплей нового часу Retina ❌Відсутність оптичного приводу, актуального для багатьох користувачів.
✅Вбудована камера, вдосконалена до 720р.
✅Збільшилася продуктивність та швидкодія.
✅В рази покращена система охолодження.
✅З'явилася матриця IPS.
✅Актуальний набір портів: доступні два порти Thunderbolt, пара портів USB 3.0, слот для карт SDXC, HDMI порт і новий роз'єм MagSafe 2.


Четверта хвиля (2016)

 

Унікальною відмінністю гаджету є поява «Touch Bar» - панелі OLED з вбудованим відбитком пальця. Вона дозволяє змінювати свої функції залежно від запущеної програми та завдань необхідних користувачеві. Заміна торкнулася і базової клавіатури, яку замінили на другу версію Keyboard Butterfly, що має більш малий хід клавіш. Розробники також оновили трекпад, який став вдвічі більше та має функцію Force Touch.

Серед технологічних особливостей слід відзначити додавання DRM-системи на основі чіпа T2, що ускладнює (але допускає) завантаження альтернативних систем з вбудованого носія та наявність NFC-модуля, що дозволяє здійснювати безконтактні, банківські операції.
Разом:

 

Плюси Мінуси
✅Довгоочікуваний Touch Bar ❌Є лише чотири порти.
✅Обладнання NFC-модулем
✅Збільшена оперативна пам'ять

 

Проаналізувавши серії макбуків, ми бачимо, що кожен новий випуск продукції робиться краще, зручніше і продуктивніше. Якщо вам потрібен макбук не для багатозадачності й немає потреби використовувати важкий софт, можете сміливо придбати старі версії, адже продукція Apple виправдовує свою вартість.

Підписатися
Сповістити про
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі