Айфон 12 презентували у 2020 році. Смартфон форм-фактором практично повторював п'яте покоління і з цим не посперечаєшся. Наявність гострих бічних рамок дало своє відсилання, та й виробник цього не приховував. Так би мовити, вийшла своєрідна данина старій добрій п'ятірці. Проте, у цьому подібність із вищезгаданим гаджетом закінчується. Що нового нам принесла дванадцята лінійка iPhone?
Дизайн та корпус
У цьому полягає один із найголовніших апгрейдів. Бічні рамки 一 гострі та виконані з надміцного авіаційного алюмінію. Apple заявляє, що тепер їхні гаджети практично не вбиваються. Але деякі користувачі новинки стали скаржитися на появу сколів після падіння. Тут немає сенсу нарікати на команду розробників. Техніка ламається. Навіть найміцніший пристрій може розбитися. Каменем спотикання стає саме людина та її вміння користуватися телефоном. Основні причини для ремонту: механічні пошкодження, залиття, потрапляння всередину пилу. Процес заміни також змінився. Для зняття пошкодженого виробу слід сепарувати дисплейний модуль. Розберемо покроково:
- За допомогою спеціальної лопаточки майстер проходить по краях екрану на місці стику корпусу та LCD.
- Матриця не знімається одразу, а відкривається наполовину як книга. Все це робиться для того, щоб потім зняти шлейфи, не пошкодивши їх.
- Прогрівання девайса 一 обов'язковий крок для зняття клейкої основи (проклейки) з країв корпусу, материнської плати, акумулятора. Виконується спеціальним технічним феном.
- Зачищення порожнини, що звільнилася, від слідів попадання пилу. Проводиться у безпиловому боксі. Всі інші маніпуляції також виконуються там, щоб уберегти смартфон від нових забруднень.
- Встановлення нового корпусу. Перед закінченням ремонту слід перевірити, чи надійно сіла нова деталь та оглянути на наявність повітряних проміжків.
Face ID
Біометричний сканер обличчя вперше представили у десятому поколінні, відправивши у минуле давно знайомий touch id. У новому смартфоні це нововведення, звичайно, залишилося, але з невеликими змінами. Запчастина знаходиться у верхній частині LCD. Щоб дістатися до неї, необхідно зняти матрицю в зборі. Face id має у своїй конструкції 3 шлейфи, які кріпляться до материнської плати. Тому при встановленні нової деталі необхідно бути дуже уважними. Але для початку потрібно розібратися, чи працює ІЧ-камера, яка виконує важливу функцію 一 сканування обличчя. Якщо вона вийшла з ладу, то полагодити біометричний датчик неможливо. Це стосується як 12 міні, так і 12 Pro, 12 Pro Max. Якщо вийшов із ладу шлейф, пентапризма, то відновити працездатність можна.
Акумулятор
Пам'ятаєте історію з iPhone X? Коли потрібно було перепаювати контролер АКБ для коректного відображення відсотка зношеності. Так от, у новому поколінні ситуація не змінилася. Після встановлення нового акумулятора необхідне перепаювання і це обов'язковий крок. Apple пішла на такий крок для мінімізації наслідків неякісного ремонту. Процес установки з перепаюванням і без виглядає наступним чином:
- Зняття бракованої комплектуючої.
- Зачищає внутрішні частини корпусу від пилу, води.
- За допомогою пінцету та мікроскопа зі старої акб знімають цей контролер і переносять на нову батарею.
- Встановлює новий акумулятор, фінальне тестування перед видачею клієнту.