Apple Silicon

Apple на WWDC 2020 оголосила про плани переходу з чіпів Intel на Mac побудованих на ARM архітектурі, а саме чіпах Apple Silicon. Ці чіпи аналогічні чіпам серії A, що використовуються в iPhone та iPad.

Навіщо Apple робить цей перехід?

Apple Siicon

Apple впроваджує власні чіпи Apple Silicon, щоб зробити комп'ютери Mac кращими, як би банально це не звучало. Apple заявляє, що її власні чіпи забезпечать абсолютно новий рівень продуктивності та енергоефективності.

Переваги Apple Silicon

Custom Silicon

Apple має багаторічний досвід розробки енергоефективних чіпів, завдяки їх інтеграції в iPhone, iPad та Apple Watch. Використовуються для АКБ спеціальної конструкції, які тримають заряд досить довго, навіть не дивлячись на невеликий розмір батареї.
Apple прагне забезпечити максимально можливу продуктивність при мінімальному енергоспоживанню. Підвищення продуктивності – основна мета Apple, але не єдина з тих, за якими компанія вирішила відмовитися від Intel. Однією з таких причин є повний контроль всього технологічного процесу, що зменшить ймовірність виникнення непередбачених проблем.
Глибока інтеграція між програмним забезпеченням та обладнанням завжди виділяла iPhone серед інших смартфонів, але цю інтеграцію можна поглибити! Спеціалізовані чіпи Apple забезпечать найкращу у своєму класі безпеку з Secure Enclave, але і це можна покращити!
Чіпи Apple Silicon будуть побудовані з нейронними прискорювачами, щоб зробити Mac ідеальними платформами для машинного навчання. Якщо згадати про інші технології, процесор включатиме високоякісний процесор камери, контролер продуктивності, високопродуктивну пам'ять DRAM, уніфіковану пам'ять.

Відмова від Intel

Приемущетсва Apple Silicon

У нинішніх Mac використовуються чіпи x86 від Intel. В iPhone та iPad використовуються чіпи на базі ARM. Як ви можете зрозуміти з назви, чіпи побудовані з використанням абсолютно різних архітектур, тому перехід з x86 на ARM вимагатиме певного часу.
Apple почала використовувати чіпи Intel у своїй лінійці з 2006 року, після переходу від процесорів PowerPC. Це говорить, що компанія залежить від термінів випуску Intel, затримок з чіпами та проблем безпеки, які іноді негативно впливали на власний пристрій Apple.
Apple назвала консолідацію платформи та переваги продуктивності як причини відмови від чіпів Intel, але один з колишніх інженерів Intel заявив, що проблеми Intel з чіпами Skylake змусили Apple прискорити розробку своїх чіпів на базі ARM. Чутки про те, що Apple розробляє свої власні чіпи для Mac вже ходили з 2014 року, тому рішення припинити використання чіпів Intel було в розробці давно.
Перехід на чіпи власного виробництва дозволяє Apple випускати оновлення за своїм власним графіком та з більш регулярними технологічними покращеннями, плюс Apple також може відрізняти свої пристрої від конкуруючих продуктів внаслідок тісної інтеграції між програмним та апаратним забезпеченням, аналогічно платформі iOS та A-серії.

Чипи Apple на базі ARM для пристроїв iOS

A13 Bionic

Apple використовує архітектуру на базі ARM для своїх чіпів серії A в iPhone та iPad, і з кожним роком ці чіпи стають швидше та ефективніше. Фактично, представляючи нові чіпи A12 та A13, Apple наголосила на тому, що ці чіпи швидше, ніж багато чіпів на базі Intel в конкуруючих пристроях.
Наприклад, iPad Pro 2018 та 2020 років з чіпами A12X та A12Z за швидкістю близькі до 15-дюймових моделей MacBook Pro 2018 року. Модель A12Z навіть використовується як чіп у тестовій машині, призначеній для розробників додатків для нової архітектури ARM.
Варто також сказати, що в MacBook вже вбудовані чіпи, побудовані на архітектурі ARM, а саме T1 та T2, які забезпечують живлення сенсорної панелі та інших функцій цих машин.
Мікросхема T2, зокрема, поєднує кілька компонентів, включаючи контролер управління системою, процесор сигналів зображення, контролер SSD та Secure Enclave з апаратним механізмом шифрування на додаток до живлення Touch Bar та «Touch ID».

Спільна архітектура iOS та Mac

Що стосується мікросхем для пристроїв iOS та комп'ютерів Mac, то для всіх лінійок Mac буде використовуватися загальна архітектура, що спростить розробникам написання та оптимізацію програмного забезпечення, яке працює на всіх продуктах Apple.
Фактично, програми, розроблені для iPhone та iPad, будуть спочатку працювати на Apple Silicon, і коли буде випущений перший Mac з процесором, розробленим Apple, ці програми можна буде завантажити з App Store на Mac.

Полегшення переходу

У macOS Big Sur є інструменти, які допоможуть розробникам та клієнтам Apple перейти з чіпів Intel на Apple Silicon. Всі програми Apple, включаючи професійні програми, такі як Final Cut Pro та Logic Pro, вже працюють на Apple Silicon.
Розробники можуть скористатися бета-версією Xcode для запуску своїх програм на Apple Silicon. Також Apple розробила новий двійковий формат Universal 2, який працює на Intel та Mac, створених на Apple Silicon.
Apple також запустила програму швидкого старту, щоб допомогти розробникам створювати програми для Apple Silicon. Програма швидкого старту включає документацію, зразки коду, дає доступ до лабораторії, форумів, підтримку DTS і Developer Transition Kit.
Developer Transition Kit - це Mac mini, оснащений процесором A12Z від iPad Pro. А також оснащений 16 ГБ ОЗУ, твердотільним накопичувачем на 512 ГБ, парою портів USB-C 10 Гбіт/с, парою портів USB-A 5 Гбіт/с та портом HDMI 2.0.
Розробникам необхідно викласти 500 доларів за DTK, й повернути після певного терміну.

Підтримка Mac з процесорами від Intel

Apple продовжуватиме випускати оновлення програмного забезпечення для комп'ютерів на базі Intel протягом багатьох років після переходу на Apple Silicon, тому ті, хто купує Mac на базі Intel, можуть розраховувати на отримання оновлень macOS протягом усього терміну служби своїх комп'ютерів.

Запуск програм Intel на Apple Silicon

Apple очікує, що більшість розробників негайно адаптують власні програми під нову платформу. Але навіть якщо цього не сталося, користувачі зможуть запускати програми Intel у перший же день завдяки Rosetta 2.
Rosetta 2 перекладає існуючі програми Intel, щоб вони працювали на комп'ютерах Mac, оснащених Apple Silicon, швидко та без проблем для користувача.
Apple також пропонує нові технології віртуалізації, які дозволять розробникам запускати Linux або такі інструменти, як Docker. Rosetta 2 не підтримуватиме віртуалізацію з використанням таких програм, як VMWare або Parallels, тому відтепер буде неможливо запустити Windows за допомогою цього методу, якщо програми не будуть перебудовані для Apple Silicon.
Apple поінформована про ситуацію з віртуалізацією та Windows, але не надала коментар про те, чи є у розробці інше рішення.

Apple Silicon та підтримка Thunderbolt

У зв'язку з відмовою від чіпів Intel у своїх Mac, Apple все ж таки продовжить підтримувати спільно розроблений стандарт Intel Thunderbolt USB-C.

Коли Apple випустить Mac на базі ARM?

Apple на WWDC заявила, що перший Mac, який використовує Apple Silicon, буде представлений до кінця 2020 року. Тому чекаємо на жовтневу презентацію, як ніколи!

Підписатися
Сповістити про
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі