Macbook Pro 13 2020 огляд (A2251, A2289)

Команда Тіма Кука щороку представляє широкому загалу новий гаджет від Apple. Мільйони фанатів у всьому світі очікують з нетерпінням виходу MacBook Pro 2020. Apple миттєво набрала популярності серед користувачів розумних гаджетів по всьому світу і зайняла лідируюче місце на ринку мобільних пристроїв. Інженери з Купертіно представили нам головного героя 2020 року Macbook 2020 M1. Компактний ноутбук із потужним процесором та мінімалістичним дизайном підкорили серця шанувальників техніки Apple.

Огляд на MacBook Pro 13" 2020

Ходили чутки, що компанія Apple відмовиться від процесора Intel на користь свого. Багато хто не вірив, що рано чи пізно з'явиться яблучний процесор. І в 2020 році, нарешті, це відбулося. У сонячній Каліфорнії було представлено MacBook 2020 на процесорі з чіпом M1. Таке нововведення має змінити все. Збільшилася швидкодія, залізо стало продуктивнішим, тривав час автономної роботи пристрою. Ось і настав час, коли Apple повністю почала контролювати виробництво заліза для своїх пристроїв і це величезний крок для інженерів із Купертіно. Ніхто не очікував такого повороту. Тім Кук буквально вдихнув життя у власний продукт і народив щось нове - потужне залізо, яке зайняло лідируючу позицію серед процесорів у всьому світі. M1 не тільки виправив помилки ОС попередніх макбуків, а й став найпродуктивнішим чіпом серед ноутбуків. Зовнішньо, 13-дюймовий MacBook на процесорі М1 мало чим відрізняється від попередників. Новий ноутбук випустили в тому ж корпусі, що і минулі ноутбуки. Версія дизайну 2016 року не застаріла і досі залишається актуальною. Це, як і раніше, надміцний алюміній з діагоналлю 13 і 14 дюймів. Однак, варто зауважити, що MacBook 2020 важить більше, ніж ранні моделі. Новий гаджет відчувається як монолітний виріб, корпус якого не прогинається, не скрипить, а під клавіатурою закладена міцна основа, яка не дає запчастини ламатися. Девайс вийшов дійсно міцним, стійким до ударів та подряпин. На окрему увагу заслуговує надчутлива панель touch-bar. Це сенсорне OLED – поле. Панель замінює верхній ряд клавіш, може виводити різну інформацію залежно від запущеної програми чи дій. Комп'ютер заряджається за допомогою зарядного блоку 61W, як і версія 2016 року. Найсильнішою стороною нового MacBook є зростання продуктивності і рекордний час автономної роботи. Також варто відзначити, що M1 відрізняється чудовою енергоефективністю.

Характеристики та начинка MacBook Pro 13'' 2020

 

Апаратна начинка MacBook 2020 року заслуговує на окрему увагу. Крім чіпа M1, ноутбуку є ще чим здивувати. У новинці встановлено 13,3 дюймовий IPS дисплей з LED-підсвічуванням та роздільною здатністю 2560 на 1600 пікселів, співвідношенням сторін 16:10 та підтримкою режиму True Tone. Оновлення отримала матриця пристрою. Кольори стали насиченішими, яскравішими. Тепер стало ще комфортніше переглядати фільми, серіали, працювати з програмами для редагування фото.

Найголовнішим проривом все ж таки залишається новий процесор М1 на ARM-архітектурі. Це 5-нанометровий та 8-ядерний чіп. Включає інтегровані графічні ядра. Новий ноутбук досить продуктивний як для компактного пристрою. У повсякденних завданнях, таких як: робота в месенджерах, браузері, графічних редакторах девайс демонструє вражаючі результати, плавність та комфортну швидкодію. Тепер MacBook став ще потужнішим, дозволяючи своїм користувачам працювати в енергоємних додатках. Він підходить для програмування, монтажу 4К відео, обробки професійних фотографій.

Окремо варто сказати про клавіатуру в MacBook 2020. З 2015 Apple використовувала у своїх ноутбуках тип клавіатур з конструкцією "метелик", який дозволяв зменшити висоту клавіш. Такі кнопки мали невеликий недолік. Дрібні деталі засмічувалися та переставали функціонувати. Через складний механізм не виходило акуратно зняти клавішу, для того щоб зробити чистку. Фахівці з Купертіно врахували цей неприємний нюанс і в 2016 році стали встановлювати у свої новинки клавіатуру з ножичним механізмом, чим полегшили чищення запчастини. Клавіші тепер легко знімаються. Варто лише підчепити спеціальним пінцетом. Тачпад у ноутбуці не змінився. Інженери з Купертіно продовжують використовувати велику скляну панель з Taptic Engine, яка за рахунок легкої вібрації імітує натискання. Сенсорна панель легко розпізнає жести, що дозволяє комфортно працювати без використання миші. А тепер ще про одне нововведення, про яке не можемо не промовчати. У кнопку включення вбудований сканер відбитка пальця, для забезпечення додаткової безпеки та для того, щоб користуватися сервісом Apple Pay. З боків клавіатури розташовані два динаміки. Звук об'ємний, навіть незважаючи на те, що модель компактна і здається, що в такому корпусі неможливо вмістити хороший звук. Але Apple, піклуватися про те, щоб його користувач насолоджувався якісним звучанням у своєму девайсі. У ноутбук вбудований енергоємний акумулятор на 49,9 Вт-год (4382 мАг), якого достатньо для активного 18-годинного серфінгу в мережі без додаткового заряджання. Щоб зарядити пристрій з 0 до 100, вам знадобиться до 2,5 годин. В результаті отримуєте майже добу роботи пристрою без підключення до мережі. Це гарне рішення з боку Apple, адже ми звикли до того, що яблучні девайси радують довгостроковою роботою. MacBook на М1 – компактний пристрій, з потужним процесором на ARM-архітектурі. Такий перехід новий вид процесорів дозволив збільшити продуктивність пристрою з допомогою зниження енергоспоживання.

Комплектація MacBook Pro

Девайс поставляється у звичній мінімалістичній коробці. Зображення дещо змінилося. Ноутбук сфотографований не в профіль звикли, а спереду в розкритому вигляді. Всередині знайдіть зарядний 87-ватний зарядний блок, type-C кабель, інструкцію з експлуатації та гарантійний талон. Комплектація не змінюється з 2015 року. Apple відмовилися від magsafe - роз'ємів на користь компактніших аксесуарів. Дизайн пристрою ідентичний моделі 2020 року з процесором intel. Кольори залишилися колишніми: сильвер та спейс. Корпус виготовлений із алюмінію. Девайс вийшов компактним, тонким та стильним.

Продуктивність та оптимізація MacBook Pro 13''

Вихід комп'ютерів на ARM-процесорі був очікуваною подією у світі цифрових технологій. Мільйони фанатів очікували, що Apple почне виготовляти власне потужне залізо. Презентація нового MacBook 2020 підтвердила здогади і на ринку мобільних пристроїв з'явився процесор M1 від Apple. Купертіно випустив три моделі із новим процесором: MacBook Pro, MacBook Air, Mac Mini. Найдорожчою природно була версія Pro. Різниця в ціні коливається залежно від обсягу ssd. Серце нового гаджета - восьмиядерна однокристальна система SoC Apple M1. Перші чотири ядра високопродуктивні, наступні 4 енергозберігаючі. Головна відмінність нового процесора в тому, що, крім ARM-архітектури, він поєднує в собі все необхідне:

  1. Вісім графічних ядер.
  2. Оперативна пам'ять.
  3. Шістнадцять ядер системи машинного обладнання Neural Engine.

M1 - величезний крок для Apple. Забезпечує серйозний приріст продуктивності практично у всіх додатках:

  • 3D-графіка
  • Відео у режимі 4K.
  • Рендеринг та обробка відеороликів.

Програми працюють без зависання та надають користувачеві обробляти великий обсяг матеріалу.
Головне питання, яке цікавило багатьох фанатів яблучної продукції, з якими програмами працюватиме новий MacBook, а з якими ні. Раніше необхідні програми можна було встановлювати із App Store і завдяки стороннім сайтам. Більш ранні версії комп'ютерів працювали і з операційною системою Windows, яку можна було завантажити на ноутбук від Apple завдяки утилітам Parallels Desktop і Boot Camp, які дозволяли експлуатувати обидві операційні системи, не відключаючи девайс, просто перескакуючи з однієї ОС на іншу, за допомогою свайпа вліво або праворуч. На жаль, нові моделі MacBook не надали можливості своїм фанатам міксувати дві операційні системи. Таке нововведення обумовлено тим, що незабаром Apple планує оптимізувати для Mac OS більшу частину програм з Windows - середовища і тоді відпаде необхідність додаткової ОС.

Дисплей та екран

Ноутбуки компанії Apple завжди славилися якістю зображення LCD. Висока роздільна здатність, кольоропередача - візитна картка цієї техніки. У нових гаджетах встановлений, улюблений Retina-дисплей 13.3 дюймів, з роздільною здатністю 2560х1600 пікселів. Додана технологія True-tone, що дає можливість адаптувати картинку до природного освітлення. Максимальний рівень яскравості становить 400 нит, чого цілком достатньо більшості завдань. Багато хто похвалив його за насичені кольори, відмінну яскравість і різкість. Відео у режимі 4K дивитися ще приємніше? за рахунок оновленої IPS матриці. Відеоролик чіткий та деталізований. Якщо налаштувати екран на максимальну яскравість, можна помітити, що на якісному зображенні з'являються найдрібніші деталі, текст стає чіткішим, ніж будь-коли. Поглянувши на екран нового макбука, бачимо, що шрифти, кнопки, іконки стали ще чіткішими. Retina сподобалася фотографам і просто шанувальникам красивої картинки. Зображення деталізовані, зручно обробляти фото, видно найменші неточності в корекції кольору. Тому, якщо вам потрібна дійсно якісна картинка, то сміливо віддавайте перевагу MacBook на процесорі М1 з retina-lcd.

Інші особливості MacBook Pro 13'' M1

Окремо варто відзначити автономну роботу пристрою. Раніше ми вже згадували про те, що новий макбук від Apple може похвалитися 18-годинною роботою без додаткової підзарядки. Активний серфінг у мережі, робота з 3d-графікою, перегляд фільмів у HD якості. Ви зможете працювати цілий день, не підключаючись до мережі живлення. Розробники з Купертіно у версії 2020 року прибрали вентилятор, багато хто почав переживати, а чи не перегріватиметься новинка? Поставивши свій гаджет на диван або ліжко і помітите, що він не нагрівається, теж стосується роботи з енергоємними додатками. Новинка витримала з гідністю подібні тести на витривалість та порадувала своїх фанатів тихою роботою та холодним корпусом. Але не рекомендуємо надовго залишати пристрій на м'якій поверхні, адже система охолодження має забезпечувати хорошу циркуляцію повітря. Тому, кількох годин роботи на м'якій поверхні буде цілком достатньо.

Apple зробила великий крок у бік чудового звучання девайсу. Звук став об'ємнішим, що досить непогано, враховуючи компактність MacBook. Багато фанатів гідно оцінили динаміки в ноутбуках на процесорі M1.

Тестування MacBook Pro 13" M1 2020

Чіп М1 ー новий продукт Apple. Багато хто питав, наскільки потужним виявиться процесор, чи зможе він скласти гідну конкуренцію суперникам на базі Windows. Адже від intel Купертіно відмовилася і ніхто не очікував, що власне залізо від apple займе гідне місце серед гігантів техніки. Для того, щоб перевірити потужність процесора та багатозадачність, достатньо запустити енергоємні програми, такі як: фотошоп, програма для обробки відео, ролики як 4K. M1 чудово впорався з усіма тестами. Девайс не підвисає, програми не вилітають за надмірного навантаження, плавність відео на висоті. MacBook від Apple створений спеціально для тих, кому потрібна висока продуктивність, швидкість роботи та тривала автономна робота. Тепер можете спокійно працювати поза межами будинку без комплекту зарядного пристрою в кафе або парку, не боячись, що доведеться бігти додому для підзарядки. Як бачимо, команда Тіма Кука дбає про те, щоб їхні девайси були не просто стильними, а й справжніми помічниками на роботі та в побуті. Тому їхні макбуки тонкі, не громіздкі, довго тримають батарею і не перегріваються.

Висновки

Сучасну людину важко уявити без пристрою від Apple. Одні обирають яблучну продукцію, побачивши мінімалістичний дизайн. Інші для того, щоб під рукою завжди був функціональний гаджет з максимальним набором корисних фішок. Треті віддають перевагу продуктивності. Адже ми вже знаємо, що процесори Apple не знають собі рівних на ринку мобільних пристроїв. Девайси не підвисають, витримують навантаження енергоємними програмами та активним серфінгом у мережі. Тому не важко було здогадатися, що новий MacBook із процесором М1 полюбиться багатьом.

2020 став переломним для команди з Купертіно. Виробництво власного процесора було очікуваною подією для багатьох. Давно ходили чутки, що intel рано чи пізно перестане бути основною комплектуючою. І це не дивно. Apple прагнула створити власний продукт, який перевершить минулий процесор і вирішить багато проблем із продуктивністю таких як:

  • Підвисання при використанні енергоємних додатків.
  • Відсутність плавності при програванні роликів в режимі 4K.
  • Довге завантаження медіафайлів на макбук.

M1 з гідністю витримала всі тести, що проводилися, на заводі Apple. Подивившись на тонкий компактний корпус, не очікуєш, що перед тобою потужна машина, яка впорається з будь-яким навантаженням. Макбук не перегрівається і залишається холодним навіть коли граєте в ігри або переглядаєте фільми. Батареї вистачає на 1,5 дні за активного використання.

Підписатися
Сповістити про
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі