Основні критерії при виборі уживанного MacBook

Щороку девайси Apple набирають все більшої популярності. Залишається відкритим основне питання – доступність. Техніка такого популярного бренду не знижується в ціні, а через коливання курсу валюти часом ще й дорожчає. І тут починаєш замислюватися про купівлю старого ноутбука.

Купуючи вживаний пристрій залишається якийсь страх. Він модний, красивий, швидкий, компактний… — стільки слів і коментарів можна зустріти від простих власників техніки Apple. Отже, розберемо по черзі основні пункти, які допоможуть Вам зробити правильний вибір.

vneshnij-vid-podderzhannogo-macbook-odin-s-osnovnyh-kriteriev-pered-pokupkoj

Зустрічають по одягу…

Не надавати особливого значення невеликим вм'ятинам, подряпинам та іншим дрібним дефектам корпусу — це, безперечно, вибір кожного. Вважається, що на певних моделях Mac (iMac, Mac mini, Mac Pro) не повинні бути будь-які зовнішні дефекти. Вади в кутах, а також в інших місцях — привід добре задуматися.

❗️ Купуючи MacBook потрібно особливо оглянути кришку. Відкриватися та закриватися має без додаткових зусиль (фірмова фішка від Apple для MacBook). Люфти, дзвінкі звуки та скрипи найчастіше призводять до дорогого ремонту. Можливо, потрібна буде тільки підтяжка болтів або ремонт всього дисплейного модуля. Заміна будь-яких деталей та їх ремонт на Mac завжди дорожче, ніж ремонт будь-якого іншого бренду.

❗️ Не забувайте переглянути всі гвинтики з задньої частини Mac. Через них з'являється доступ до нутрощів ноутбука.

proverka-vseh-vintikov-pered-pokupkoj-macbook

❗️ Apple використовує тільки гвинти Pentanoble, тому сліди неякісного ремонту без використання спеціальних інструментів будуть помітними.

❗️ Наявність документації та повного комплекту Mac – справа кожного. Але обов'язково має бути хоча б адаптер живлення для MacBook, до того ж у досить гарному стані.

❗️ Ідеально - це повна комплектація й навіть чек на покупку. Якщо його немає, обов'язково уточніть дату покупки.

Запускаємо…

Старі моделі Mac з HDD запускаються приблизно за 30-50 секунд. Комп'ютери з SSD показують ще кращий результат - 10-15 секунд. Якщо пристрій запускається довше, це означає, що стан накопичувача залишає бажати кращого.

nastrojki-poderzhannogo-macbook-pered-pokupkoj

📌 При первинному запуску гаджет не повинен вимагати жодних паролів. Якщо є обліковий запис користувача, просимо власника його відключити.

📌 Наступний запуск спробуйте зробити із клавішами D (Option (⌥) + D — через інтернет). Повинен запуститися Apple Hardware Test, який виявить можливі помилки.

На що варто звернути увагу на вже запущеному Mac?

1️⃣ Прив'язка до iCloud та пароль адміністратора

📍 Основний пункт — MacBook має бути деавторизований з облікового запису iCloud. Оскільки це дає можливість дистанційно керувати та блокувати втрачений комп'ютер (аналог функції «Знайти iPhone»). Якщо це зробити неможливо або виникають якісь труднощі, це означає, що у ноутбука не чисте минуле.

📍 Відкрийте меню → Системні настройки… → iCloud. Якщо є авторизація в iCloud, натисніть кнопку «Вийти» і попросіть власника ввести його пароль. Обов'язково підключіться до активного WI-FI.

📍 Паролі від облікового запису можна замінити в  → Системні налаштування… → Користувачі та групи.

📍 Після цього натисніть на замок, введіть свій пароль і натисніть на кнопку «Змінити пароль».

2️⃣ Загальна інформація про Mac

📍 Заздалегідь скачайте на флешку пару корисних утиліт, за допомогою яких можна перевірити стан MacBook.

📍 Використовуйте безкоштовний додаток Mactracker, за допомогою якої можна за серійним номером Mac дізнатися детальну інформацію щодо версії моделі, дати покупки та термін закінчення гарантії (якщо вона ще є).

3️⃣ Перевірка батареї

📍 Основним пунктом при покупці MacBook є стан акумулятора, бо заміна батареї може влетіти вам у гарну копієчку. Кількість циклів перезаряджання акумуляторів у MacBook обмежена: максимально 1000 циклів.

proverka-ciklov-batarei-na-macbook-pered-pokupkoj

📍 Відкрийте меню  → Про це Mac → вкладка «Огляд» → Звіт про систему…

📍 Після цього перейдіть у лівому бічному меню в розділ “Апаратні засоби” → Електроживлення. Поле «Кількість циклів перезарядки» багато про що скаже. Якщо в ноутбуці цикли використання акумулятора перевищують 1000 - такому девайсу знадобиться заміна батареї.

Що ще слід оглянути?

📌 Дисплей
Необхідно запустити будь-який додаток або відкрити картинку з білим тлом, і поставити яскравість на максимум для того, щоб визначити биті пікселі. Повторити цю процедуру потрібно також із червоним, зеленим, синім та чорним кольорами. А краще встановіть програму Screen Utility (безкоштовно) або подібні утиліти для спрощення перевірки.

proveryaem-displej-pered-pokupkoj

📌 Відеокарту

Один із найкращих способів перевірки – запуск важких ігор або відео високої якості. Раптом щось піде не так, одразу все буде зрозуміло.

📌 Клавіатуру

Клавіатура перевіряється досить просто: запускаєте будь-який додаток текстовий редактор (наприклад TextEdit) і натискайте кожну клавішу на якість ходу. Клавіші повинні натискатися добре, без зусиль та заїдань. Клавіатурний блок може легко виходити з ладу через воду.

klaviaturu-nuzhno-proveryatь-na-poderzhannom-macbook-pered-pokupkoĭ

📌 Трекпад

Важливо протестувати роботу дротових (USB, Thunderbolt, карт-рідер) та бездротових модулів (Bluetooth та Wi-Fi). Приділіть також особливу увагу порту зарядки (підключіться до мережі, на штекері має спалахнути помаранчевий діод, а по закінченню зарядки — зелений).

На закінчення

Як бачите, процес перевірки MacBook досить довгий і ретельний. Але тільки так ви зможете купити якісний гаджет на вторинному ринку, не побоюючись за те, що вас можуть «нагріти». Якщо є можливість – рекомендуємо звернутися до сервісного центру 2Mac для діагностики пристрою перед покупкою. За підсумком, грамотно підібраний MacBook може добре заощадити бюджет, і при цьому багато років буде для вас кращим другом!

Підписатися
Сповістити про
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі