Чому iPhone такі дорогі?

Видання Bloomberg опублікувало цікаву інфографіку, яка демонструє подорожчання флагманських смартфонів різних компаній. Причина зростання цін, як вважають журналісти, полягає в бажанні компанії схопити якомога більший шматок пирога на тлі ринку. Дорожчі пристрої = більше прибутку. Apple започаткувала цю тенденцію у 2017 році з iPhone X. Останні преміальні iPhone, XS і XS Max коштують аж 1450 доларів. А ремонт цих девайсів обійдеться вам у кругленьку суму. У такому разі раджу шукати якісний та відповідальний сервіс. Минулого тижня Samsung та Huawei подвоїли ставку, оцінивши свої складні телефони в 1980 доларів й близько 2600 доларів відповідно. Це робить складні пристрої найдорожчими телефонами на сьогодні.

 

Конкуренти Apple об'єднали стратегію компанії, спрямовану на те, щоб вичавити більше грошей зі стагнації одиничних продажів, підштовхнувши ціну деяких телефонів набагато вище, ніж багато людей платять за ноутбук. Цей крок, схоже, пошкодив Apple, яка повідомила, що прибутки від продажів iPhone знизилися на 15 відсотків у першому кварталі фінансового року у порівнянні з роком раніше.

Але стратегія "чим дорожче пристрій, тим більше прибуток" довго не працює. Хоча спочатку окупилася. Після запуску X, компанія повідомила про рекордний продаж iPhone у першому фінансовому кварталі 2018 року. Але продаж протягом року загальмувався, особливо в Китаї, де конкуренти представили телефони зі схожою технологією, іноді в третину або половину ціни. Плюс той факт, що Apple отримала заборону продажу iPhone на китайському ринку.

Зниження продажів викликали обурення Apple, коли виробник iPhone представив різні акції, щоб компенсувати високі ціни.

 

Головний операційний директор Джефф Вільямс сказав, що Apple "дуже добре обізнана" про ціну свого продукту.

«Ми не хочемо бути елітарною компанією», - заявив Вільямс на початку цього місяця у своєму виступі в Університеті Елону «Ми хочемо бути егалітарною компанією, і у нас багато роботи на ринках, що розвиваються». Це може означати зниження цін у майбутньому на флагманські смартфони. Але навіщо чекати, адже ми вже пропонуємо вам топові девайси за доступною ціною.